ایزو 27001

استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات استاندارد ISO/IEC 27001:2013

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات یکی از سیستم های مدیریتی بسیار مفید برای تمامی مجموعه هایی که به نوعی با اطلاعات و داده ها سر و کار دارند مفید است.

در عصر فناوری اطلاعات امروز ، اهمیت توجه به امنیت اطلاعات و پیاده سازی یک سیستم اثر بخش امنیتی ، امری لازم و ضروری برای هر مجموعه ایی است .

هدف از پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO/IEC 27001:2013 ، ایجاد قابلیت اعتماد ، یکپارچه سازی و ایجاد قابلیت دسترسی است . ایجاد قابلیت اعتماد به این معنی است که این سیستم تضمین می کند ، اطلاعات موجود تنها در اختیار افراد و پرسنل مجاز و مورد تایید جهت دسترسی قرار می گیرد. یکپارچه سازی نیز به حفاظت از دقت و کامل بودن اطلاعات و روش های پردازش اطلاعات می پردازد. سیستم مدیریت امنیت اطلاعات با ایجاد قابلیت دسترسی نیز این اطمینان را به سازمان و مدیران ان می دهد که اطلاعات و خدمات حیاتی ، تنها زمانی که نیاز است در اختیار کاربران مجاز قرار می گیرد.

از مزایای پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO/IEC 27001:2013 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از خارج شدن اطلاعات و داده های مربوط به هر گونه تکنولوژی در ساخت محصولات یا خدمات به خارج از مجموعه
  • مدیریت صحیح و اصولی ریسک ها و هزینه ها
  • ایجاد محیط امن اطلاعاتی برای پرسنل و. کاربران
  • به حداقل رساندن نقص های امنیتی
  • افزایش اعتماد و اطمینان مشتریان و کارفرمایان به مجموعه
  • و...

لازم به ذکر است برای پیاده سازی این سیستم بهتر است که ابتدا و یا همزمان سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 نیز پیاده سازی و اجرا گردد. جهت کشب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد سیستم مدیریت کیفیت لطفا اینجا را کلیک بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از متن استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO/IEC 27001 اینجا را کلیک بفرمایید.

مرکز اطلاع رسانی سیستم کاران با کادری متخصص و مجرب بهترین راهنمای شما در خصوص گرفتن گواهینامه های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO27001متناسب با نوع زمینه فعالیت ، نیاز واقعی و بودجه تعریف شده خودتان می باشد.

با ما در ارتباط باشید . . .