ایزو 9001 بعنوان استاندارد مادر از پرکاربردترین استانداردهای مورد نیاز متقاضیان گواهینامه ایزو هست. بخاطر همین اکثر شرکتها و سازمانها و مجموعه ها بدنبال گرفتن گواهینامه ایزو 9001 یا همان ISO9001 هستند.

مراحل گرفتن گواهی ایزو خیلی سهل و آسان هست بشرطیکه متقاضی دریافت گواهی ایزو بداندکه مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو درچه سطح اعتباری هست. متاسفانه افراد سودجو با طراحی و چاپ انواع گواهینامه های یازو تقلبی ، متقاضیان را گمراه میکنند. حواستان باشد که تنها مرجع رسمی و بین المللی مورد توافق همه ی کشورها سازمان استاندارد جهانی به آدرس اینترنتی WWW.ISO.ORG هست و هرشخص و یاشرکتی مدعی ثبت و صدور مدرک ایزو هست حتما حتما بایستی از سایت معرفی شده شروع به معرفی خود کند و هر سایت گمراه کننده ایی با القاب و اسامی مختلف اعتبار اصلی را ندارند.

درسایت رسمی سازمان استاندارد جهانی ایزو که آدرسش در بالا آمده اگر مطالعه ایی بفرمایید حتما خواهید دیدکه سازمان استاندارد جهانی ایزو برای متقاضیان گواهینامه ایزو یک مجمع بین المللی رامعرفی کرده و از علاقمندان به دریافت ایزو خواسته از طریق مجمع اعتبار دهندگان بین المللی IAF به آدرس اینترنتی WWW.IAF.NU اقدام کنند. انجا مراجع صادر کننده براحتی قابل تشخیص هستند. مجدد تاکید میگردد که افراد سودجو از روی نام این سایت با بازی کردن و جابجا کردن و کم و اضافه کردن حروف نام سایت راتغییر میدهند و متقاضیان راگمراه میکنند.

 

مراحل گرفتن ایزو 9001

بنابراین پس ازکسب اطلاعات کامل از مرجع صادر کننده ایزو خود می توانید قدم بعدی را بردارید. البته مرکز سیستم کاران به شما کمک میکند تا انتخاب خودرا بررسی کنید و بطور رایگان به شما مشاوره می دهد که مرجع صادر کننده ی شما اعتبار دارد یا ندارد.

گام بعدی جهت گرفتن گواهینامه ایزو 9001 انجام مراحل زیر هست.

تهیه و تدوین مستندات سیستم مدیریت کیفیت یا همان استاندارد ایزو 9001. شما می توانید کلیه مستندات پایه استادارد ایزو 9001 رابطور کاملا رایگان از مرکز درخواست فرمایید.

گام بعدی پیاده سازی مستندات رایگان ایزو هست که از مرکز سیستم کاران تهیه نمودید.
گام بعد اجرای مستندات ایزو 9001 هست.

 

مراجع صادر کننده ایزو

سپس بایستی ممیزی داخلی انجام بدید و از صحت و سقم سیستم مدیریت پیاده سازی شده مطمئن شوید و اگر عدم انطباقی وجود دارد نسبت به رفع این عدم انطباقها اقدام نمایید. منظور از عدم انطباق همان گیر و اشکالات موجود رد سیستم هست.

سپس مجموعه خود را برای ممیزی نهایی یا در اصطلاح ممیزی ثبت و صدور گواهینامه ایزو آماده کنید.

مرحله بعد از مراحل اخذ گرفتن گواهینامه ایزو 9001 انجام ممیزی نهایی و در نهایت دریافت گواهینامه هست. البته ممکنه ازطرف مرکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو 9001 عدم انطباقهایی گرفته شود که بایستی آنها را نیز رفع نموده و به اطلاع مرجع صادر کننده ایزو برسانید. اگر در طول انجام این پروسه دچار اشکالی شدید از خدمات رایگان مشاوره این مرکز استفاده نمایید تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان به نتیجه مطلوب برسید و بتونید گواهینامه ایزو 9001 خود را دریافت نمایید.

 

توجه بفرمایید که معمولا مراجع نامعتبرصادر کننده ایزو بدون ممیزی گواهینامه پرینت میگیرند و بهتون تحویل میدهند. جالب اینکه همچین تبلیغ قشنگی هم رو اعتبار گواهینامه می کنند که کسی شک نمیکنه گواهینامه ایزو فیک تحویل گرفته. 

شما عزیزان در هر مرحله از انجام دریافت گواهینامه ایزو 9001 باتماس با مرکز از خدمات مشاوره راگان مرکز استفاده نمایید تا دچار زیاده خواهی های سودجویان نشوید.

متقاضیان آشنایی با مراحل گرفتن گواهینامه ایزو چون اطلاعات کافی ندارند معمولا از طریق سایت گوگل به آدرس WWW.GOOGLE.COM بدنبال اطلاعات لازمه خودهستند. اگر شما هم باذکر عناوین زیر درگوگل سرچ می کنید توجه بفرمایید که همه این الفاظ یک مفهوم را دارند. مانند ایزو 9001 ایزو 9000 ISO9001 ISO 9001 ISO9000 ISO 900  و یا هر اصطلاح دیگری مشابه باشد.

از اطلاعات و مطالب مفید ما در سایر سایتهامون WWW.SYSTEMKARAN.ORG و WWW.SYSTEMKARAN.IR دیدن بفرمایید

اگر تمایل دارید در مورد خود گواهینامه ایزو اطلاعات بیشتری بدانید اینجا کلیک بفرمایید.

مرکز سیستم کاران رابعنوان امین خود انتخاب فرمایید و باسایر افراد مقایسه کنید. هم در صداقت و هم در دانش فنی و هم در دانش حقوق و هم در زمان و هزینه دریافت گواهینامه ایزو.