iso-4

گواهینامه ایزو ISO

گواهینامه ایزو ISO چیست؟
از کجا گواهینامه ایزو بگیریم و مراجع و شرکتهای صادر کننده معتبر گواهینامه ایزو کجا هستند؟
گواهی نامه ایزو به چه دردی می خورد و کمترین زمان و هزینه برای گرفتن گواهینامه ایزو چگونه مقدور هست؟
چگونه می تونم درکمترین زمان وبا کمترین هزینه ( اخذ گواهینامه سریع ، فوری و ارزان ) گواهی نامه ISO ایزو بگیریم؟ اینا سئوالات اکثر متقاضیان گواهینامه ایزو ISO هست.

درهرمرحله ایی از اخذ گواهینامه ایزو ISO که هستید میتوانید با سازمان مرکزی سیستم کاران 79165-021 تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاورین و کارشناسان این مرکز در طول 24 ساعت شبانه روز استفاده نمایید.

 

مدرک گواهینامه ایزو چیست و به چه کاری می آید؟ 

گواهینامه ایزو ISO CERTIFICATE یکی از انواع گواهی و مدارک مورد نیاز شرکتهای پیمانکاری و غیر پیمانکاری جهت شرکت در مناقصات بخصوص هست و شرکتها بنابر دلایل مختلف نیازمند اخذ گواهی نامه ایزو هستند. شرکتها بنابر دلایل مختلف همچون صادرات ، مناقصات ، تبلیغات و رقابت نیازمند اخذ گواهی ایزو هستند. گواهی نامه ایزو انواع مختلفی دارد و در کل انواع گواهی ایزو دو دسته می شوند یا عمومی هستند و یا خصوصی . انواع عمومی گواهینامه ایزو که مورد نیاز تمامی شرکتها هست و تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت می توانند از این انواع ایزو عمومی بهره ببرند و ممکنست در مناقصات از آنها درخواست گردد. سازمانی که تمام استانداردهای ایزو رادر کل جهان تدوین و مدیریت میکند، سازمان استاندارد جهانی ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG هست.

درهرمرحله ایی از اخذ گواهینامه ایزو ISO که هستید میتوانید با سازمان مرکزی سیستم کاران 79165-021 تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاورین و کارشناسان این مرکز در طول 24 ساعت شبانه روز استفاده نمایید.

 

انواع گواهی نامه ایزو عمومی

انواع ایزو عمومی عبارتند از:

ایزو 9001 ISO 9001 ( سیستم مدیریت کیفیت ) = ایزو 9001 چیست؟

ایزو 14001 ISO 14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) = ایزو 14001 چیست؟

 ایزو 45001 ISO 45001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ) = ایزو 45001 چیست؟

HSE ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی ) = HSE چیست؟

IMS ( سیستم مدیریت یکپارچه تلفیقی از سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 را اصطلاحا IMS میگویند ). = IMS چیست؟

از یکسری دیگر از انواع عمومی گواهی ایزو می توان انواع ایزو مشتری مداری را نام برد که از این دسته می توان

ایزو 10001 ISO 10001 ( سیستم مدیریت کیفیت - رضایتمندی مشتریان - کدهای منشوررفتار سازمان ) = ایزو 10001 چیست؟

ایزو 10002  ISO 10002 ( سیستم مدیریت کیفیت - رضایتمندی مشتریان - مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان ) = ایزو 10002 چیست؟

ایزو 10003 ISO 10003 ( سیستم مدیریت کیفیت - رضایتمندی مشتریان - مدیریت حل اختلاف با مشتریان ) = ایزو 10003 چیست؟

ایزو 10004 ISO 10004 ( سیستم مدیریت کیفیت - رضایتمندی مشتریان - مدیریت سنجش رضایت مشتریان ) = ایزو 10004 چیست؟

نام برد که تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیتشان می توانند جهت بهره وری و پیشرفت و یا هر هدف دیگر از آن استفاده کنند.

 

درهرمرحله ایی از اخذ گواهینامه ایزو ISO که هستید میتوانید با سازمان مرکزی سیستم کاران 79165-021 تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاورین و کارشناسان این مرکز در طول 24 ساعت شبانه روز استفاده نمایید.

 

انواع گواهی نامه ایزو تخصصی


انواع تخصصی گواهی نامه ایزو با توجه به نوع فعالیت شرکتها و حوزه کاریشان تعیین می گردد. بعنوان مثال چند استاندارد مرتبط با صنایع مختلف درسطح جهان رو براتون درزیرارائه میکنیم:

ایزو 22000 ISO 22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی = ایزو 22000 چیست؟

ایزو 16949 ISO 16949 سیستم مدیریت ایمنی صنایع خودرو سازی = ایزو 16949 چیست؟

ایزو 28001 ISO 28001 سیستم مدیریت ایمنی زنجیره تامین = ایزو 28001 چیست؟

ایزو 29001 ISO 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی = ایزو 29001 چیست؟

ایزو 27001 ISO 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات = ایزو 27001 چیست؟

ایزو 50001 ISO 50001 سیستم مدیریت انرژی = ایزو 50001 چیست؟

 ایزو 13485 ISO 13485 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع و تجهیزات پزشکی = ایزو 13485 چیست؟

ایزو 10015 ISO 10015 سیستم مدیریت آموزش = ایزو 10015 چیست؟

ایزو 20000 ISO 20000 سیستم مدیریت خدمات فن آوری اطلاعات = ایزو 20000 چیست؟

ایزو 31000 ISO 31000 سیستم مدیریت ریسک = ایزو 31000 چیست؟

ایزو 21500 ISO 21500 سیستم مدیریت پروژه = ایزو 21500 چیست؟

ایزو 10006 ISO 10006 سیستم مدیریت کیفیت در پروژه = ایزو 10006 چیست؟

ایزو 15189 ISO 15189 سیستم مدیریت آزمایشگاههای پزشکی - الزامات کیفیت و صلاحیت = ایزو 15189 چیست؟

ایزو 29993 ISO 29993 خدمات آموزشی خارج از آموزش رسمی - الزامات خدمات = ایزو 29993 چیست؟

و دیگر انواع تخصصی استاندارد ایزو .

 GET-ISO-CERTIFICATION-WHERE

 

مراحل اخذ گواهی نامه ایزو

مراحل اخذ گواهی ایزو برای هرشرکت ویاسازمانی متفاوت هست. چون هرشرکتی و یاسازمانی متناسب با اهداف خود تصمیم میگیردکه گواهینامه ISO بگیرد. بنابراین مراحل دریافت گواهینامه بین المللی ایزو قطعابه دو عامل مهم زیربستگی دارد:


1-    هدف سازمان متقاضی ایزو از اخذ گواهی نامه ایزو
2-    انتخاب مرجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

هدف سازمان متقاضی اخذ گواهی ایزو

ابتدا بایستی هدف متقاضی از اخذ دریافت مدرک ایزو ISO CERTIFICATE مشخص شود که سازمانها برای دریافت گواهینامه ISO اهداف مختلفی دارند:


الف : اخذ گواهی ایزو جهت مطرح شدن و شرکت در بازارهای ملی و بین المللی
ب: دریافت گواهینامه ایزو جهت شرکت در مناقصات
ج: گرفتن ایزو جهت تبلیغات و برندسازی
د: اخذ گواهینامه ایزو جهت رقابت با رقبای همکار و پیشی گرفتن از آنها
ه: دریافت گواهی نامه ایزو جهت اهداف سری شرکت متقاضی اخذ گواهی نامه ایزو
و بسیاری اهداف دیگر که هر سازمان به فراخور نیاز خود و وسع و گستردگی سازمان برای دریافت گواهی ایزو دارند.

 

مراجع صادر کننده گواهی ایزو

مراجع صادر کننده ایزو زمانی که هدف مشخص شد بسیار مهم هست زیرا بسیاری شرکتها هستند که ساختگی بوده و جالب هست خود را معتبر معرفی کرده و دارای بالاترین سطح اعتبار دانسته و معرفی می کنند و حال آنکه گواهی ایزو صادره آنها اعتباری ندارد و استعلام آنها از طریق سایتهای ساختگی خودشان صورت می گیرد. همچنین یکسری شرکتها هستند که واقعا دارای اعتبار هستند اما اقدام به صدور گواهی نامه های ایزو می کنند که اعتبار بالایی ندارد. قطعا اینجا سوال می شود چگونه می توان اعتبار گواهی ایزو را سنجید؟

مراجع صادر کننده گواهی ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار یک مرجع بالا دست با عنوان AB فعالیت کرده و اجازه صدور می گیرند و در نهایت خود این AB تحت اعتبار نهاد بین المللی اعتبار دهندگان ایزو IAF فعالیت می کنند. این نوع گواهی ایزو دارای بالاترین اعتبار هست و مراجع صادر کننده اینچنینی دارای بالاترین اعتبار هست. حالا یکسری مراجع صادر کننده ایزو با اینکه نماینده IAF هستند و مجوز صدور ایزو معتبر را دارند اقدام به صدور گواهی ایزو می کنند که دارای اعتبار IAF نیست.

در زیر تعدادی از AB های معروف و معتبر اعلام میگردد:


AB کشور انگلستان UKAS
AB کشور آلمان DAKKS
AB کشور سوئیس SAS
AB کشور فرانسه COFRAC
AB کشور آمریکا IAS و ANAB و ANSI و . . 
و در نهایت AB کشور ایران NACI مرکز ملی تایید صلاحیت ایران

 

جهت اطلاع از اعتبار و عدم اعتبار گواهینامه های ISO ایزو می توانید از طریق مرکز سیستم کاران 021-79165 اطلاعات لازم را به دست بیاورید. مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز عام المنفعه با حضور کادری مجرب در خدمت متقاضیان می باشد و تمامی خدمات مشاوره مرکز رایگان بوده و تنها با یک تماس از خدمات مشاوره ما بهره ببرید.

درهرمرحله ایی از اخذ گواهینامه ایزو ISO که هستید میتوانید با سازمان مرکزی سیستم کاران 79165-021 تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاورین و کارشناسان این مرکز در طول 24 ساعت شبانه روز استفاده نمایید.

 دریافت گواهینامه ایزو

دریافت گواهینامه ایزو و مزایای آن

دریافت گواهینامه ایزو ISO برای رشد سازمان خوب است. هر شرکتی بدنبال منافع خودش است. ایزو یک ابزاری قوی مدیریتی محسوب می گردد. البته منظور از اخذ گواهینامه ایزو، فقط دریافت ایزو نیست. بلکه بایستی اجزای واقعی ایزو در سطح شرکت انجام می گردد. اجرای ISO شامل طراحی، مستندسازی، پیاده سازی و نگهداری سیستم های مدیریتی است. از جمله مزایای استقرار ISO میتوان موارد زیر را بر شمرد.

1-              ایجاد نظم در کسب و کار

نظم سازمانی در کسب و کار از خواسته های هر مدیری می باشد. نظم در یک شرکت باعث رشد و تعالی آن می شود. دریافت گواهی نامه ایزو می توان یک ابزاری برای منظم کردن شرکت تلقی گردد. کلیه فعالیتها و فرآیندها در چهارچوب الزامات ایزو منظم می گردند. از طریق ماتریس فرایندها می توان توالی و تعالی بین فرایندها را تعریف کرد. وجود روابط بین فرایندها با نظم خاص و کارآمد از نتایج ایزو است.

 

2-             قابلیت ارائه مداوم خدمات و محصولات استاندارد

قابلیت ارائه مداوم خدمات و محصولات از طریق برآورده سازی الزامات مراجع قانونی، مشتریان و مقررات کاربردی انجام می گردد. داشتن گواهینامه ایزو، شرکت را وادار به انجام الزامات خواسته شده مشتری می کند. همچنین رعایت الزامات قانون و کاربردی را یک الزام می کند. منظور از الزامات قانونی، مجموعه قوانین وضع شده توسط دولت ها هست. در هر محصول و یا خدماتی حتما یک سری قوانین دولتی وجود دارد. ایزو شرکت را به اجزای دقیق این قوانین وادار می کند. همچنین هر محصول و یا خدمتی نیز خودش الزاماتی دارد که مختص خودش است. مثلا هر لامپی بایستی طوری تولید گردد که با برق 220 ولت کار کند، یک الزام کاربردی و یا عملکردی است. بنابراین ISO هر شرکتی را در راستای رعایت الزامات عملکردی تشویق می کند.

 

3-            پرداختن به ریسکها

پرداختن به ریسک نیز یکی از نتایج ایزو است. در هر شرکتی تعداد زیادی ریسک وجود دارد. ریسک انواع مختلفی دارد. انواع ریسک شامل ریسک بر فرایندها، ریسک بر دارایی، ریسک بر محصولات و خدمات، ریسک بر منابع انسانی و... می باشد. داشتن گواهینامه ایزو شرکت را به پرداختی به ریسکها وادار می کند. مفهوم پرداختن به ریسکی مدیریت ریسکها است. هر ریسک بطور جداگانه شناسایی می شود. سپس تمام ریسکها از نظر شدت و احتمال وقوع ارزیابی می شوند. برای هر ریسک اقدام کنترلی مناسبی تعریف و پیگیری می گردد. در نهایت بایستی تمام ریسکها رسیدگی شوند.

 

4-             پرداختن به فرصتها

پرداختن به فرصتها در شرکتهای عادی شاید کمرنگ باشد. اما در یک شرکت که گواهی نامه ایزو گرفته است پر رنگ است. در شرکتی که مدرک ایزو گرفته است فرصتهای جدیدی خلق می شود. مدیران همیشه بدنبال فرصتهای جدید هستند. فرصتهای جدید از طریق استقرار ایزو خلق می شوند. پس چه بهتر که از این فرصت استفاده کرد. فرصت هم مثل ریسک بایستی مدیریت شود. مدیریت فرصتها از شناسایی و ارزیابی شروع می شود. در نهایت هر فرصت باید تا حصول نتیجه رسیدگی گردد.

 

5-            تولید محصولات و یا ارائه خدمات یکنواخت

تولید محصولات و یا ارائه خدمات در خیلی از شرکتها یکنواخت نیست. اما در یک شرکتی که گواهینامه آیزو دارد یکنواختی مشاهده می گردد. یکسان بودن سطح کیفیت محصولات و خدمات از نتایج پیاده سازی ISO در شرکت است.

 

6-            اصول مدیریت کیفیت

اصول مدیریت کیفیت اساس سیستم مدیریت کیفیت است. شرکتی که گواهینامه IZO دارد اصول مدیریت کیفیت را نیز دارد. اصول مدیریت کیفیت جز جدایی ناپذیر هر استانداردی است. اصول مدیریت کیفیت هفت آیتم دارد. اصول مدیریت کیفیت عبارتنداز :

تمرکز بر مشتری

رهبری

تعامل با افراد

رویکرد فرایندی

بهبود مستمر

تصمیم گیری مبتنی بر شواهد

مدیریت ارتباطات

 

7-            رویکرد فرآیندی

رویکردی فرآیندی ها حل ایجاد یک سیستم مدیریتی است. رویکرد فرایندی در نهایت باعث افزایش مشتری می گردد. درک و مدیریت فرایندهای مرتبط به هم به شرکت کمک می کند. یک رویکرد و فرایندی شرکت را قادرمی سازد تا روابط و وابستگی های متقابل میان فرایندهای سیستم را کنترل کند. این موضوع باعث افزایش عملکرد کلی سازمان می شود. تعریف رویکرد فرایندی شامل تعریف سیستماتیک و مدیریت فرایندها و اثرات متقابل آنها می باشد.

 

8-            چرخه PDCA

چرخه PDCA مخفف چهار کلمه لاتین Plan ، Do ،  Checkو Act است. معنی PDCA به ترتیب طرح ریزی، اجرا، کنترل و اقدام است. چرخه PDCA حاصل اجرای دقیق ISO در سازمان است. گرفتن گواهینامه ایزو به شرکت کمک می کند تا چرخه PDCA عملیاتی شود. چرخه PDCA گاهی به چرخه دومنینگ نیز گفته می شود.

جهت درک بهتر درباره گواهینامه ایزو اینجا کلیک کنید.

گواهینامه ایزو _ 79165 - 021 - اخذ ایزو - گرفتن ایزو - دریافت ایزو

 

اخذ گواهینامه ایزو : شرایط دریافت ایزو ، مراحل اخذ ایزو ، هزینه اخذ

 


با ما در تماس باشید.

 

 

 

تلفن:

165  79  –  021
30  خط

و در هنگام عدم پاسخگویی به دلیل قطعی برق با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

70 19 2213 – 021

62 19 13 22 – 021

93 21 35 22 – 021

certificate-reg

 تیپاکس

 

کد هدیهگواهینامه ایزو ISO

 

  ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Telegram.Icon. LearnParsi 1

whatsapp

 facebook